Muži dovezli z Moravan osmibrankový příděl

V sobotu v Moravanech naši muži dokázali s domácími držet krok pouze první půlku utkání. Druhá půle se proměnila v exhibici domácích.

Zápas ovlivnil jeho posun z neděle na sobotu. Většina z 28-mi členného kádru již mělo na tuto sobotu jiné plány. Do Moravan tedy připutovalo pouze 10 jedinců. Naštěstí se chvilku před zápasem objevil na stadionu Milan Macháček, který měl to srdce a mužstvo doplnil do plného počtu 11 hráčů. Do branky se nominoval sám Patrik Svatoň, protože ani jeden z trenérů také do Moravan nedorazil. Hned ve 13.minutě přímočarou akcí ve středu hřiště domácí otevřeli skóre. Jakub Rubík sám před brankářem nezaváhal. To však od domácích bylo na dlouho všechno. Ve 22.minutě se zjevil v tutovce David Lejsal a naznačil tím, že dát branku by mohlo jít. To se za chvilku podařilo, když po ruce domácího obránce rozhodčí Chromek nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Marek Luskač. Jelikož jsme nevyužili další příležitost z přímého kopu tak se od 30. minuty začali s větší snahou o skŕování hlásit domácí. Obrovitánský Jašíček několikrát hlavičkoval vedle, další šance skončili napálením našeho golmana. Domácí se nakonec prosadili až ve 41.minutě, po centru krajního obránce Vaculíka si míč v klidu zpracoval volný Rubík a z velkého úhlu propálil míč až do branky.

Druhý poločas začal nešťastně, hned v 47.minutě se na naší levé straně uvolnil jeden ze záložníků a odcentroval na obra Jašíčka který dva metry od brankové čáry nemohl minout. Tím zápas nabral pro nás velmi nepříznivý směr. Domácí se osmělili a dostávali se do dalších šancí. Pochopili, že když chtějí dát gól, tak stačí trefit branku, což se jim několikrát podařilo náramně. Naši se do šancí dostali opět až za stavu 8:1. Nejprve Petr Pelikán napálil do břevna a chvilku na to kosmeticky upravil výsledek utkání Milan Macháček, který si zaslouženě připsal střelecký úspěch.

TJ Slavoj Moravany – TJ Sokol Želetice  8 : 2 ( 2 : 1)

branky: Luskač Marek (PK), Macháček Milan

sestava: Svatoň – Kludák, Mikeska, Strmiska, Koutný – Čureja, Pánek, Pelikán, Luskač – Lejsal, Macháček