Brankové hody v utkání proti Sobůlkám

Brankové hody v utkání proti Sobůlkám

V sobotu mohli fanoušci fotbalu v Želeticích shlédnout parádní fotbalovou podívanou, okořoněnou množstvím gólů.

V sobotu čekala náš tým těžká zkouška hlavně po psychické stránce, jelikož k nám po hrozném výsledku z minulého kola v Bohuslavicích zavítal tým Sobůlek, které se pohybují na dohled čela tabulky a rozhodně (alespoň papírově) jsou silnějším týmem než zmiňované Bohuslavice.
Začátek zápasu, naproti všem předpokladům, zvládlo lépe naše mužstvo, protože již od prvních minut se nám dařilo držet tým Sobůlek pod tlakem, z kterého vypramenilo několik nebezpečných situací a střel před bránou hostujícího týmu. Jednu z těchto situací se našemu týmu podařilo zužitkovat ve vedoucí gól, když se k míči dostal záložník Kristián Čureja a krásnou střelou z hranice velkého vápna překonal hostujícího brankáře. To bylo ale bohužel z gólového hlediska z pohledu domácího týmu v tomto poločase všechno.
Opět jsme doplatili na individuální chyby, kdy po téměř dvou identických situacích, z výhody vhazování, obdržíme laciné góly. Aby toho nebylo málo, tak hosté těsně před koncem prvního poločasu navýšili své vedení na 1-3. V tento moment se opět zdálo, že se náš tým sesype jako domeček z karet, ale opak byl pravdou.
Po akci našeho útočníka Macourka na začátku druhého poločasu, který svým pohybem v pokutovém území dělal obraně Sobůlek opravdu velké problémy, musel jeden z hostujících hráčů sáhnout po nedovoleném zákroku a sudímu Chromkovi tentokrát nezbylo nic jiného, než odpískat pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Marek Luskač a náš tým po vstřeleném gólu opět ožil.
Bohužel, velké problémy dělal na druhé straně i útočník Bátora obraně týmu domácích. To se projevilo v 62. minutě, kdy nekompromisně propálil domácího gólmana a opět navýšil náskok Sobůlek na rozdíl dvou branek.
Na tento vývoj se podařilo odpovědět v podobě gólu naší nové posily Bekera, který utěšenou střelou k levé tyči v 77. minutě vrátil domácímu týmu naději na zisk bodů.
V tento moment domácí tým opět přidal, jelikož dobrý výsledek byl opravdu na dosah. Bohužel domácí snahu zbrzdil v 80. minutě rozhodčí Chromek, který k udivení všech domácích posoudil převzetí míče Kristiánem Čurejou před hostujícím hráčem jako nedovolený zákrok a Sobůlky po následné akci přidali i čtvrtý gól.
Zápas bohatý na šance na obou stranách a hlavně na góly, který se doufám přítomným divákům líbil, tedy skončil vítězstvím hostujícího týmu. Našemu týmu nezbývá nic jiného, ikdyž to asi jen málokdo předvídal v této fázi sezóny, než čekat na první podzimní výhru. Ta by teoreticky mohla přijít už v sobotu, 15.9.2018, kdy nás v 16:00 na domácí půdě přivítají druhé Moravany.

TJ Sokol Želetice – TJ Sokol Sobůlky 3 : 5 (1 : 3)

Branky: Zálešák Matěj, Beker Jan, Luskač Marek z PK

Sestava: Skalický – Kludák, Koutný, Lejsal, Mikeska – Luskač, Zálešák, Čureja, Pánek, Pelikán – Macourek náhradníci: Horák, Šimeček Martin, Beker

Vedoucí mužstva: Luskač Tomáš

Facebook komentáře