Čtyři branky i od Bohuslavic

Čtyři branky i od Bohuslavic

V neděli jsme odehráli již páté utkání nového ročníku. Bohužel ani v Bohuslavicích jsme nedocílili vytouženého vítězství.

Do utkání jsme, tak jako již mnohokrát, nevstoupili vůbec dobře. Po pár minutách zápasu soupeř využil nepozornosti naší obrany ve středu hřiště a bylo to 1-0. Tímto stavem jsme se nenechali zviklat a pokračovali jsme v držení míče na našich kopačkách a kombinační hře, kterou jsme soupeře přikovali na jeho vlastní polovině. Nicméně byla to právě chyba v kombinaci, mezi našimi posledními hráči, kterou soupeř ve stoprocentní šanci před prázdnou bránou nedokázal proměnit v druhý gól. Po této další facce jsme ještě více přidali na aktivitě a naše další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Po rohovém kopu se míč, který přeletěl celým pokutovým územím, dostal k Tomáši Mikeskovi, který místo střely zvolil zpětnou přihrávku na dobře naběhnutého Matěje Zálešáka, který se z hranice velkého vápna krásnou ranou „pod víko“ nemýlil. Po vyrovnávacím gólu jsme stále jakž takž drželi soupeře na jeho vlastní polovině, avšak ten stále hrozil z rychlých brejků. Bylo to však opět naše mužstvo, kterému se podařilo skórovat. Po dalším rohovém kopu si balón ve vápně krásně našel David Lejsal a hlavičkou nedal domácímu brankaři šanci. Domácí gólman, který mimochodem celý zápas výbornými zákroky držel naděje domácího mužstva naživu a rozhodně patřil k nejlepším hráčům na hřišti vůbec, po obdrženém gólu mohl jen pozorovat jak si náš záložník Pánek jde pro třetí gól hostujícího týmu. Bohužel k naší smůle ve stoprocentní šanci balón přepálil vysoko nad domácí bránu. Do konce poločasu přišlo ještě několik náznaků a šancí, z nichž asi stojí za zmínku hlavně šance našeho kapitána Matěje Zálešáka, kterého cíleným přízemním centrem z levé strany našel Marek Luskač. K naší smůle i tuto šanci lapil výborný domácí gólman. Jak to tak již bývá, nedáš – dostaneš, se potvrdilo i nyní. Centrovaný balon z pravé strany nečekaně brnkl špičkou kopačky jeden z domácích útočících hráčů na pozici velkého vápna pro náš tým tak nešťastně, že balon přeletěl bezmocného Svatoně a zapadl přímo pod břevno. To bylo dá se říct vše z prvního poločasu. Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako první. Naše mužstvo mělo více ze hry, ale v útoku při zakončení to žádná hitparáda nebyla. Domácí opět hrozili hlavně z rychlých brejků po našich individuálních chybách, kdy si nejsme schopni dát přesnou nahrávku, nebo zbytečným kličkováním o balón přicházíme. Svou roli sehrálo v tomto směru i hřiště, které bylo opravdu hrozné a na kterém jsme si rozhodně nemohli dovolit věci, na které jsme zvyklí z domácího prostředí, ale pro všechny bylo pochopitelně stejné. Domácím se navíc podařilo využít jeden z brejků a navýšit tak stav na 3-2. Po tomto gólu jako bychom rezignovali a nechali hrát zase domácí tým. Když mluvíme o gólmanech, tak pochvalu si zaslouží určitě i hostující brankář Patrik Svatoň, který skvělým zákrokem vytáhl na roh jednu z dalších gólovek domácích a celkově nezachytal vůbec špatně. Ve druhém poločase náš tým s mírnou herní převahou již nedokázal přidat žádný gól, kdy k tomu nejblíže měli Strmiska, Kostiv, nebo Luskač, který trefil tuším dokonce břevno. Naopak domácím se povedlo přidat i čtvrtý gól. I přes naši snahu se již tento stav nezměnil a utkání tedy skončilo, musím říct zaslouženě, výhrou domácího týmu.

TJ Sokol Bohuslavice – TJ Sokol Želetice 4 : 2 (2 : 2)

branky: Zálešák Matěj, Lejsal David

Facebook komentáře