První podzimní bod proti Archlebovu

Derby utkání za ideálního fotbalového počasí sliboval duel proti Archlebovu.

Naši borci se museli obejít opět bez některých klíčových hráčů. Jde především o brankáře Šimečka a záložníka Luskače. Zápas řídil pro nás neznámý sudí Rogožan, který se v zápětí stal hlavním hrdinou a svým výkonem  všechny zastínil. Hned v 6.minutě předvedl, že bude vše nekompromisně trestat. Jenže se dopustil omylu a za kritiku rozhodčího odpískal obráceně. Místo pro domácí, kteří měli kopat, dostali výhodu hosté. To co mu řekl náš obránce Petr Pelikán objektivně nevím, ale přišel trest v podobě červené karty. Hold i mylné rozhodnutí rozhodčího se musí respektovat, jak je uvedeno v pravidlech. Nic na tom nezměnilo ani to, že hosté raději míč vrátili domácím. Našim se i v deseti dařilo držet s hosty minimálně vyrovnaný krok. Jenže z ojedinělé střely hostí, která sice neměla žádnou razanci, se hosté ujali vedení. Naši srovnali ještě do poločasu zásluhou Marka Macourka. V druhém poločase se počet sil na hřišti brzy vyrovnal, po druhé žluté musel do sprch náš odchovanec Zbyněk Hojač. Hra byla však hodně rozhádaná a chyběl potřebný klid v koncovce. Brankář hostí navíc vytahoval skvělé zákroky. Na druhé straně se však po druhé střele v utkání na branku domácích opět radovali hosté. Naše obrana nechala na levé straně volného Viktora Hrbotického a i když byl brankář Svatoň blízko k prvnímu úspěšnému zákroku utkání, míč přece jen skončil v síti. Alespoň vyrovnat, hnali všichni fanoušci domácí a to se nakonec podařilo, když vše propálil Matěj Zálešák. Dokonce jsme mohli urvat vítězství na naši stranu v poslední minutě z přímého kopu. Tomu předcházel faul na Ondřeje Křížku, kterého k naší lítosti musel rozhodčí vyloučit za strčení do soupeře po odpískání. Druhá naše červená bude znamenat výrazné oslabení v příštím zápase. Atmosféra se nesla v duchu nadávek rozhodčímu, který to schytal z obou táborů. To se musí vidět, kdo neviděl neuvěří.

TJ Sokol Želetice – TJ Sokol Archlebov 2 : 2 ( 1 : 1

Branky: Macourek, Zálešák