Žeravice předvedly bleskový obrat

V neděli jsme v Želeticích přivítali mužstvo z Žeravic. Minulý zápas skončil těsně 1 : 0 pro nás a i tentokrát se očekávala vyrovnaná bitva.

Jenže tentokrát jsme byli od začátku aktivnější my. Hned v 18.minutě jsme se ujali vedení zásluhou Matěje Zálešáka, který střelou z vápna mířil přesně k tyčce. Jasnou převahu jsme dokázali zužitkovat vytvořením dalších šancí. Hlavně mladíček Adam Pánek jich měl snad nejvíc. Jednou, kdy se řítil sám na brankáře, nebo podruhé po akci Vasyla Kostiva, který ve vápně umyl několik obránců a naservíroval mu míč před odkrytou branku, jenže neposedný míč z první Pánek netrefil ideálně a ve výhodné pozici přestřelil. V druhé půli jsme pokračovali v nastoleném obrazu hry. Po pěkném průniku Petra Pelikána se dostal míč k Markovi Luskačovi, který nikým neatakován střílel z dvaceti metrů přesně do rohu hostující branky. V tu chvíli si každý domácí fanoušek myslel, že nám vítezství nemůže uniknout. Na 3:0 mohl zvýšit v zápětí Kristián Čureja, jenže sám před brankářem nedokázal dostat míč pod kontrolu. Hosté zahrozili první větší šancí až v 68.minutě. Osamocený útočník jen těsně minul. A pak to přišlo. Vše odstartoval nepovedený centr hostujícího útočníka, který k údivu všech ideálně zaplachtil až za záda brankáře Šimečka. Další akce byly doslova učebnicové, bez potřebného důrazu našich obránců si dokázali ideálně hostující přihrát a vždy se 100% úspěšností zakončit. Během 10 minut bylo 2 : 4 a všem domácím se během chvilky změnila radost na vztek a rozčarování. Nezbývá nám nic jiného než věřit, že si z toho vezmou naši borci ponaučení a v dalších utkáních nic podobného nedopustí.

TJ Sokol Želetice – TJ Sokol Žeravice 2 : 4 ( 1 : 0)

branky: Zálešák Matěj, Luskač Marek

sestava: Šimeček Michal – Pelikán Petr, Lejsal David, Kludák Lukáš, Strmiska Rudolf – Luskač Marek, Zálešák Matěj, Čureja Kristián, Pánek Adam – Křižka Ondřej, Macourek Marek (náhradníci: Svatoň Patrik, Vaňkát Ladislav, Horák Radomír, Slavík Dušan, Šimeček Martin, Kostiv Vasyl, Milde Radoslav)

trenér: Zálešák Marek