Memoriál Pavla Zálešáka ovládly Nenkovice

Oslava fotbalu na počest Pavla Zálešáka se konala v neděli v Želeticích. Turnaj čtyř mužstev ovládly sousední Nenkovice.

TJ Sokol Želetice – TJ Sokol Archlebov  5 : 2 ( 4 : 0)

TJ Sokol Nenkovice – TJ Heršpice  4 : 2 ( 1 : 1)

TJ Heršpice – TJ Sokol Archlebov  2 : 3 ( 1 : 1)

TJ Sokol Želetice – TJ Sokol Nenkovice  0 : 3 ( 0 : 2)

Pořadí: 1. Nenkovice 2. Želetice 3. Archlebov 4. Heršpice

Nejlepší brankář: Roman Ševčík (Heršpice) Nejlepší hráč: David Lejsal (Želetice)

149 platících diváků si v neděli přišlo na své. Domácí Želetice vstoupily do turnaje úspěšně. Hned první poločas vedly nad Archlebovem rozdílem třídy kdy se postupně trefili Mikeska, Zálešák, Gregorovič a Křižka. Druhý poločas však nepokračovaly v nasazení, polevily a hosté se dvěma brankami začali dotahovat. Tentokrát však kvalita byla na straně domácích a poslední branku přidal v závěru Maleňák.

Druhý semifinálový zápas přinesl souboj Heršpic a Nenkovic. Heršpice k velkému překvapení dlouho svému soupeři vzdorovaly. Deset minut před koncem dokonce vedly 1 : 2 jenže nezvládly konec druhého poločasu a Nenkovice během posledních pár minut zápas otočily.

Přestávku před soubojem o třetí místo vyplnilo utkání starých pánů. Exhibiční utkání skončilo nerozhodně 5:5 takže museli rozhodnout pokutové kopy.

V zápase o třetí místo svedli vyrovnaný souboj Heršpice a Archlebov. Archlebov byl nakonec úspěšnější.

Poslední utkání bylo dlouho očekávané derby mezi Želeticemi a Nenkovicemi. Naštěstí se všichni zúčastnění chovali rozumně a utkání nebylo nikterak vyhrocené a hrálo se opravdu na přátelské úrovni. Utkání rozhodly dvě situace v prvním poločase. První byla přísně nařízená penalta proti Želeticím a druhá přímý kop na hranici velkého vápna po faulu na Rause který dle většiny přihlížejících vše nasimuloval. Domácí se z dvoubrankového manka nevzpamatovaly a ani jednu svou příležitost neproměnily i zásluhou dobře chytajícího brankáře Nenkovic. Nenkovice na konci ještě jednu branku přidaly a zaslouženě si odvezly trofej za první místo.