Ztrhující zápas proti Žádovicím

V sobotním odpoledni přišlo mnoho místních i přespoloních na zápas, který jistě svým vývojem nikoho nezklamal. Naši borci začali hůř. Po mnoha nedorozumění v obraně se hosté brzy dostali do vedení zásluhou hostujícího („Jardy Kužela“) Blažka, který profesorsky mířil  skoro do šibenice. Na 0:2 zvyšovali hosté po parádní akci, kdy náš stoper dostal housle a pak střelou pod břevno nachytal domácího brankáře na hruškách dobře hrající hostující útočník Martin Marčík. Hosté byli lepší jen do okamžiku, kdy se podařilo uvolnit Adama Pánka, který sám před brankářem nezaváhal. To naše borce nabudilo natolik, že převzali veškerou iniciativu a jednoznačně převzali otěže zápasu do vlastních rukou. Do poločasu vyrovnal Matěj Zálešák, který se dostal sám před brankáře zásluhou vynikající kombinace našich hráčů s finální přihrávkou od Marka Luskače. Ještě do poločasu jsme mohli dokonat obrat, ale velkou šanci Marka Luskače zastavila tyč hostující branky. V náporu naši borci pokračovali i po přestávce a po přihrávce Kristiána Čuraji skóroval Ondra Křižka. Pak přišla nádherná akce kdy Matěj Zálešák vysunuk dobře rozběhlého Marka Luskače, kterého zastavil ve vápně faul hostujícího hráče. Pokutový kop proměnil Matěj Zálešák. Stav 4: 2 trochu uchlácholil domácí hráče. Aby zápas nebyl tak jednoznačný, zapískal sudí Zámečník pokutový kop i pro hosty za faul na hranici šestnáctky mimo jakékoliv ohrožení branky. I hosté penaltu proměnili i přesto, že domácí brankář směr vystihl. Dramatický vývoj zápasu posunul dále šancí Kristián Čureja, který přeloboval brankáře a od břevna se míč dostal k Matějovi Zálešákovi, který dokonal svůj hatrick. V tu chvíl ito bylo 5 : 3 , jenže na světelné tabuli jen 65. minuta. Netrvalo dlouho a v 68.minutě po bravurním uvolnění skóroval hostující Smolák. Nervy drásající zápas jsme dovedli do úspěšného konce. Do dalších šancí nás nepustil hostující pomezní, který do té doby mával perfektně, ale od 70.minuty se něco zlomilo a bohužel pro nás měl praporek stále nahoře. Hosté se také dostali do šancí, ale v několika případech stál v cestě domácí golman. V poslední minutě po rohu vyhlavičkoval míč z prázdné branky Adam Pánek, čímž se stal hrdinou zápasu. Domácí fanoušci tedy opět mohli slavit, tak jako naši hráči. S potěšením můžu konstatovat, že tvrzení ve zpravodaji obce, že diváci mohou zhlédnout mnoho nádherných fotbalových akcí a navíc se perfektně občerstvit, je nanejvýš pravdivé. Příští týden zajíždí mužstvo do Vřesovic, kde je prověří bratři Možíši. Budeme jim držet palce nebo se pojedeme podívat? Zápas začíná v sobotu 21.4. v 16 hodin.

TJ Sokol Želetice – TJ Sokol Žádovice  5 : 4 ( 2 : 2)

branky: Pánek Adam, Zálešák Matěj 3x, Křižka Ondřej

sestava: Svatoň Patrik – Kludák Lukáš, Strmiska Rudolf, Slavík Dušan, Koutný Pavel – Luskač Marek, Zálešák Matěj, Pánek Adam, Čureja Kristián – Gregorovič Robin, Křižka Ondřej náhradníci: Horák Radomír, Milde Radoslav, Jakeš Václav trenér: Zálešák Marek, vedoucí mužstva: Luskač Tomáš trenér brankářů: Chromý František AR: Kellner Zdeněk

Facebook komentáře