První přípravák proti rezervě Ždánic

Naše mužstvo mužů v sobotu odpoledne nastoupilo poprvé k přípravnému utkání na UT v Kyjově proti mužstvu Ždánice B. Naše hráče bych rozdělil do několika skupin. První skupinu tvoří ti, kteří se chtěli zúčastnit, ale bohužel jim něco zabránilo v účasti (nemoc, oslavy, práce). Druhou skupinu tvořili ti, kterým se nechtělo a proto se nezúčastnili. Třetí skupinu tvořili ti kteří přišli a na zápas se těšili. Čtvrtou skupinou hráčů byli ti, kteří sice přišli, ale moc se jim do mrazivého počasí nechtělo. Hned podle toho jak se pomalu hráči courali z kabiny, bylo jasné, které skupiny hráčů je nejvíc. Někdo ani nestihl začátek, tak jsme chvíli museli hrát v deseti. To však nemělo vliv na první branku, kdy nikým neatakovaný veterán ždánického mužstva Radek Ždánský vyslal v 2.minutě utkání první střelu směrem k naší brance a hned slavila úspěch 0:1. Brankáře Patrika Svatoně v prvním poločase ždáničtí pasovali do role podavače míčů. Naštěstí nespočet šancí končilo mimo branku. Co se podařilo trefit mezi tři tyče bylo zakončení Aleše Strmisky, který se jednoduchou narážečkou uvolnil k samostatnému úniku. V 15.minutě byl stav 0:2. Další dvě vyložené šance zastavilo ofsajdové postavení útočníků Ždánic, což nelibě nesl veterán mužstva Ždánský a nedokázal si odpustit až zbytečnou kritiku pomezního. Ofenzivní pokusy našeho mužstva končili většinou hned v zárodku díky nepřesné kombinaci. V prvním poločase jsme branku Ždánic neohrozili, pár střel bylo hodně nepřesných. V prvním poločase jsme ještě jednou inkasovali a to zásluhou Pavlecha v 37 minutě utkání. V odevzdaném výkonu pokračovalo naše mužstvo i v druhém poločasu. Postupně jsme inkasovali v 51. minutě opět Aleš Strmiska, 56.minutě Komárek, 76.minutě Štipčák a v 80.minutě dokonce golman Martin Ruban. Ždánice hráli s chutí a naštěstí ještě mnoho dalších šancí neproměnili.

Zápas byl sice brán jen jako trénink, ale zároveň ukázal mnoho nedostatků ve hře našeho mužstva. Pozitivní bylo to, že jsme se alespoň sešli a do dalších zápasů se můžeme od tohoto ne moc dobrého výkonu odrazit. Po zápase jsem se divil, že hráči házeli vinu jeden na druhého nebo dokonce na to, že se zápas vůbec neměl domlouvat. Snad si do příště uvědomí, že se s takovým přístupem hrát nedá a nastoupí v plné síle s daleko lepším odhodláním.

TJ Sokol Želetice – TJ KOVO Ždánice B  0 : 7 ( 0 : 3)

sestava: Svatoň Patrik – Kludák Lukáš, Macháček Milan, Koutný Pavel, Mikeska Tomáš – Zálešák Matěj, Pánek Adam, Jakeš Václav, Milde Radoslav – Strmiska Rudolf, Kostiv Vasyl (Šindar Darek) trenér: Zálešák Marek

 

Facebook komentáře