Doma proti Sobůlkám jsme neuspěli

Opět to byl velmi vyrovnaný zápas, ale tentokrát se šťastnějším koncem pro hosty ze Sobůlek. Do vedení se dostali hosté hned v 16. minutě, kdy po zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště přišel brejk soupeře. Petra Vyhňáka již nikdo nezastavil a ten chladnokrevně zakončil nechytatelnou střelou. K ničemu podstatnému jsme již hosty nepouštěli a snažili se o vyrovnání. Zápas ovlivnila dramatická situace v 42.minutě. Nejprve hráč Sobůlek Ivo Hrazdílek fauloval našeho kapitána Matěje Zálešáka, ale aby toho nebylo málo, tak jako smyslů zbavený na něho ještě zaútočil hlavičkou do zubů. Ještě s krví na čele dostal zaslouženě červenou kartu, i když se snažil trochu komicky tvrdit, že žádnou hlavičku neudělal. To, že rozhodčí považoval za oplácení odtržení tohoto šílence od sebe, bylo dost nespravedlivé a divení všech přítomných bylo na místě, když viděl červenou kartu i Matěj Zálešák. Po utkání toho sice rozhodčí litoval, ale to nám bylo houby platné, protože nejenom, že jsme přišli o jednu z  opor mužstva do konce zápasu, ale minimálně ani příští zápas nebude moct nastoupit, bez ohledu na to jak může rozhodčí přestupek popsat, aby sám nevypadal poněkud hloupě. Snad se tenhle incident nestane návodem jak se zbavit nějakého hráče soupeře. Samozřejmě toto oslabení pro nás bylo horší než oslabení Sobůlek.

Hrazdílek, kterému v 42.minutě nepochopitelně ruply nervy.

V druhém poločase jsme měli blízko k vyrovnání, ale nejnebezpečnější střely Čuraji a Strmisky jen reflexivně kryl brankář Sobůlek a další Mikesky nebo Luskače jen těsně minuly cíl. V samém závěru se ještě jednou trefil Vyhňák, ke kterému se míč dostal s neuvěřitelným štěstím a ještě s větším štěstím, mezi nohy brankáře, prošel až do branky. Po dobrém výkonu, kde jsme si zasloužili víc, se budeme muset smířit s prohrou a připravit se na další zápas v Moravanech který bude v neděli 22.10. v 14:30.

Mužstvo před zápasem

trenér brankářů František Chromý

TJ Sokol Želetice – TJ Sokol Sobůlky  0 : 2 ( 0 : 1)

sestava: Duhajský – Svatoň, Kludák, Mikeska, Horák – Luskač, Zálešák, Strmiska, Čureja – Milde, Křižka (Marada, Koutný)