Želetice na pokraji zkázy

Noční můra všech funkcionářů na nejnižších úrovních je za námi. Skončil volný pohyb hráčů. TJ Sokol Želetice byl vyloupen. Je to konec fotbalu v Želeticích?

Nepodařená jarní část sezóny. Špatné výsledky. Avizovaný odchod trenéra a nejistota kdo povede mužstvo dál. Nedostatek financí na platy hráčům, které jsou již v nejnižší třídě běžné. To vše mělo za následek hromadný úprk fotbalistů Želetic do okolních klubů. Nabízí se otázka: Jak je toto vůbec možné? Ano je. Řády nijak nechrání kluby nejnižších soutěží. Není určen strop maximálního počtu hráčů, který můžou ostatní vyloupit. Navíc tabulková hodnota je pro kluby z vyšších tříd přijatelnější než shánět fotbalisty z opačné strany, tedy z vyšších soutěží. Kluby nechávají žádosti na poslední chvíli, aby se na to nedalo zareagovat. Ze Želetic uteklo sedm fotbalistů a z toho 5 do vyšších soutěží (I.B, OP) a všichni 19.6. a 20.6.. V případě dostatečném počtu zbylých hráčů bychom mohli být rádi, že nasbírají zkušenosti a zase se možná vrátí, ale v tomto případě je tak masivní odchod pro nás likvidační.

Při stupidních názorech řídícího orgánu OFS na krizi v mládežnickém fotbalu, které nyní kolují v e-mailové poště, je jen těžko představitelné, že by se do budoucna něco v této politice, pro udržení fotbalu na nejmenších dědinách, zlepšilo. Přitom by stačilo určit strop počtu možných volných odchodů z jednoho mužstva, aby se zabránilo masivním likvidacím mužstev a aby kluby nedávali žádosti na poslední chvíli. Dostali jsme se již jednou z podobné krize a musíme si znovu poradit sami. Snad se nám podaří se z toho vyhrabat a najdou se kluci, kteří by zbylý kádr doplnili. Začíná boj o přežití. Držte nám palce!

Hráčům, kteří zůstali bych chtěl tímto poděkovat. Nenechali jste se přemluvit. Nenechali jste se zlákat možností lepších finančních podmínek. Máte čest a zodpovědnost, které si vážím. Budu maximálně podporovat to, abyste měli pro fotbal co nejlepší podmínky. Nevzdávejte to. Nehledejte si jiná angažmá. Nekončete s fotbalem. Bude záležet i na vás, jak tuto nepříjemnou situaci ustojíte. Všem vám držím palce.