Želetice na pokraji zkázy

Želetice na pokraji zkázy

Noční můra všech funkcionářů na nejnižších úrovních je za námi. Skončil volný pohyb hráčů. TJ Sokol Želetice byl vyloupen. Je to konec fotbalu v Želeticích?

Nepodařená jarní část sezóny. Špatné výsledky. Avizovaný odchod trenéra a nejistota kdo povede mužstvo dál. Nedostatek financí na platy hráčům, které jsou již v nejnižší třídě běžné. To vše mělo za následek hromadný úprk fotbalistů Želetic do okolních klubů. Nabízí se otázka: Jak je toto vůbec možné? Ano je. Řády nijak nechrání kluby nejnižších soutěží. Není určen strop maximálního počtu hráčů, který můžou ostatní vyloupit. Navíc tabulková hodnota je pro kluby z vyšších tříd přijatelnější než shánět fotbalisty z opačné strany, tedy z vyšších soutěží. Kluby nechávají žádosti na poslední chvíli, aby se na to nedalo zareagovat. Ze Želetic uteklo sedm fotbalistů a z toho 5 do vyšších soutěží (I.B, OP) a všichni 19.6. a 20.6.. V případě dostatečném počtu zbylých hráčů bychom mohli být rádi, že nasbírají zkušenosti a zase se možná vrátí, ale v tomto případě je tak masivní odchod pro nás likvidační.

Při stupidních názorech řídícího orgánu OFS na krizi v mládežnickém fotbalu, které nyní kolují v e-mailové poště, je jen těžko představitelné, že by se do budoucna něco v této politice, pro udržení fotbalu na nejmenších dědinách, zlepšilo. Přitom by stačilo určit strop počtu možných volných odchodů z jednoho mužstva, aby se zabránilo masivním likvidacím mužstev a aby kluby nedávali žádosti na poslední chvíli. Dostali jsme se již jednou z podobné krize a musíme si znovu poradit sami. Snad se nám podaří se z toho vyhrabat a najdou se kluci, kteří by zbylý kádr doplnili. Začíná boj o přežití. Držte nám palce!

Hráčům, kteří zůstali bych chtěl tímto poděkovat. Nenechali jste se přemluvit. Nenechali jste se zlákat možností lepších finančních podmínek. Máte čest a zodpovědnost, které si vážím. Budu maximálně podporovat to, abyste měli pro fotbal co nejlepší podmínky. Nevzdávejte to. Nehledejte si jiná angažmá. Nekončete s fotbalem. Bude záležet i na vás, jak tuto nepříjemnou situaci ustojíte. Všem vám držím palce.

Facebook komentáře