Zasloužená první jarní výhra proti Moravanům

V týdnu zázračných výsledků, kdy Liverpool dokázal porazit Barcelonu 4 : 0, Tottenham dokázal přejít přes Ajax, by většina lidí znalých poměrů v III.B třídě brala minimálně remízu v utkání Želetice – Moravany za podobný neskutečný výsledek. Jenže se zrodil ještě překvapivější v podobě vítězství 4 : 2.

Moravany po minulém týdnu, kdy je vysoko porazil konkurenční tým v boji o postup Bukovany, přijely do Želetic ve velmi polátané sestavě. Chybělo jim dost hráčů a na střídačce jim zůstal jediný hráč a to obvyklý vedoucí mužstva Macháček. I my jsme nemohli nastoupit kompletní, ale ti co nastoupili byli odhodlaní udělat maximum pro co nejlepší výsledek.

Do utkání jsme vlétli aktivně. Úvodní tlak byl natolik drtivý, že hostující chvílemi nevěděli kam dřív skočit. Skóre otevřel Vasyl Kostiv, který využil přihrávku před odkrytou branku Marka Macourka v hokejové terminologii v nájezdu dva na jednoho. Další branku přidal nejlepší střelec Želetic Ondra Křižka střelou z 18 metrů překonal brankáře Zelinku, který musel zaskočit za Bednaříka, který normálně dělá v Moravanech brankářskou jedničku.

Ve 22. minutě přišlo velmi nepříjemné zranění kotníku našeho kapitána Matěje Zálešáka a to mělo nepříznivý vliv na další vývoj prvního poločasu.

Na 2 : 1 snížil přesnou střelou nártem z poza šestnáctky vysoký Jašíček. Do poločasu se hostům podařilo vyrovnat a jak jinak než po standartní situaci. Míč do branky doklepával opět Jašíček. První poločas mohl ukončit brankou Marek Macourek, ale sám před brankářem se uvolnil před dotírajícím obráncem zasekávačkou a po jeho přihrávce pálil těsně nad Ondra Křižka.

Druhý poločas jsme pokračovali ve výborném a bojovném výkonu. Adam Pánek jen těsně minul hostující branku. V obraně si výborně počínali všichni naši obránci, kteří nedovolili žádnou významnou šanci pro hosty.

Dvacet minut před koncem se do šance dostal Filip Lukáš, který jel sám na brankáře ale rychlý míč sice přeloboval brankáře jenže mířil mimo, ale neuvěřitelný důraz a rychlost prokázal padesátník Marek Macourek, který míč stihl uklidit do brány.

Moravany ještě více přidali, jenže jim nebylo souzeno, naši měli prostě svůj den. Pět minut před koncem vše dokonal Kostiv, který se uvolnil a mířil přesně k tyči.

Jen tak dál kluci, teď musíte vše potvrdit s celky z nižších pater tabulky. Třeba hned příští neděli v Lovčicích.

TJ Sokol Želetce – TJ Slavoj Moravany 4 : 2 (2 : 2)

branky: Kostiv Vasil 7´ a 85´, Křižka Ondřej 12´, Macourek Marek 70´

sestava po většinu zápasu: Šimeček Michal – Pelikán, Mikeska (Zálešák Marek), Skalický (Koutný), Pánek O. – Čureja, Křižka, Zálešák Matěj (Lukáš), Pánek A. – Kostiv (Šimeček Martin), Macourek (Šťastný M., Křůmal)