V Želeticích jsme žili fotbalem i v roce 2018

V Želeticích jsme žili fotbalem i v roce 2018

Přečtěte si článek o TJ Sokol Želetice, který vyjde v obecním zpravodaji.

Také v minulém roce 2018 si v Želeticích mohli přijít na své všichni příznivci kvalitního fotbalu. Obzvlášť v jarní části minulé sezóny naše mužstvo mužů výsledkově zářilo. Podzimní část sice zůstala za očekáváním, ale i tak můžeme být všichni spokojení. Vždyť si nelze nevšimnout, že kolektivní sport jménem fotbal je postupně na ústupu a směřuje k zániku, a to hlavně na tak malých obcích jako jsou Želetice. Problémem je, že nevyrůstá nová generace. Mládežnická mužstva nemáme šanci sestavit a jednotlivci jen těžko mohou do budoucna vytvořit nějaký širší kádr, který vzhledem k aktuální rozmanitosti zájmů a pracovní zaneprázdněnosti jejich členů musí být čím dál tím širší, aby se fotbalisti stačili vzájemně nahrazovat a doplňovat. Proto můžeme být rádi, že se tu ještě daří udržet v tak vysoké kvalitě kolektiv mužů, kteří nosí svou kůži na trh a baví nás svou bojovností a nasazením při fotbalových utkáních. Musíme si toho vážit a užívat si toho dokud to jde, chodit povzbuzovat, dokud je koho.

Fotbalový tým mužů se pod novým vedením, trenéra Marka Zálešáka a vedoucího mužstva Tomáše Luskače, umístilo v minulé sezóně 2017/2018 na konečném šestém místě (ze 13-ti mužstev) ve III.třídě. Do všech 24 zápasů této sezóny se aktivně zapojilo 26 fotbalistů. Získalo 34 bodů. 12 bodů na podzim 2017 (za 4 výhry) a 22 bodů na jaře 2018 (za 7 výher a 1 remízu). Nastřílelo 64 branek. O to se podělilo celkem 12 střelců v tomto pořadí:

 1. Zálešák Matěj … 17 branek
 2. Luskač Marek … 13 branek
 3. Křižka Ondřej … 10 branek
 4. Gregorovič Robin … 7 branek
 5. Pánek Adam … 4 branky
 6. Čureja Kristián, Mikeska Tomáš, Marada František … 3 branky
 7. Horák Radomír, Strmiska Rudolf, Milde Radoslav, Kolaja Stanislav … 1 branka

Žlutých karet obdrželo mužstvo 21. V tomto pořadí:

 1. Kludák Lukáš, Čureja Kristián … 4 žluté karty
 2. Koutný Pavel … 3 žluté karty
 3. Zálešák Matěj, Čadílek Pavel, Jakeš Václav .. 2 žluté karty
 4. Křižka Ondřej, Svatoň Patrik, Marada František, Luskač Marek … 1 žl.karta

Červenou v uplynulé sezóně 2017/2018 viděl jenom Zálešák Matěj v domácím utkání proti Sobůlkám na podzim 2017.

V červnu proběhlo další období volných přestupů hráčů. Toto období bylo již potřetí a poprvé od nás tímto způsobem nikdo neodešel. To je také jeden z úspěchů, protože v minulosti jsme patřili k rekordmanům (poprvé od nás odešlo 10 fotbalistů a podruhé 4). Naopak jsme pro podzimní část nové sezóny 2018 / 2019 posílili o 9 nových fotbalistů. Několik dalších, kteří chtěli do Želetic přijít, jsme odmítli, jednak aby nás to dále finančně nezatížilo přestupními poplatky a i proto, že jsme si mysleli, že by byl kádr až moc zbytečně široký, což se v průběhu podzimu nakonec ukázalo jako velký omyl, protože docházka některých byla tak špatná, že do několika zápasů jsme nastupovali bez nebo s minimem náhradníků.

V letní přestávce jsme odehráli dva turnaje. První ve Strážovicích, kde jsme skončili druzí a druhý v Želeticích. V Želeticích byl pohárový turnaj mužů po dlouhé době a byl věnován památce Pavla Zálešáka. Na tomto turnaji jsme skončili také druzí, když jsme se ve finále utkali s tradičním rivalem TJ Sokol Nenkovice.

Do 11 zápasů podzimní části nové sezóny 2018/2019 aktivně zasáhlo 27 fotbalistů. Což je více jak za celou minulou sezónu. Můžeme si představit, že pokud by došli všichni, tak složíme dvě jedenáctky a ještě by zbylo dost hráčů na střídání. To se však naštěstí nebo naneštěstí nikdy nestalo a ani nikdy nestane.  Vždy má zhruba polovina fotbalistů jiný program, nějaké zranění, práci apod. Prostě miliony výmluv, které se opakují pořád dokola. Na podzim jsme získali „jen“ 11 bodů (za 3 výhry a 2 remízy) a nastříleli 27 branek. O to se podělilo celkem 11 střelců v tomto pořadí:

 1. Křižka Ondřej … 7 branek
 1. Zálešák Matěj … 6 branek
 2. Luskač Marek… 4 branek
 3. Beker Jan … 3 branky
 4. Čureja Kristián, Lejsal David, Kludák Lukáš, Macourek Marek, Blahůšek Michal, Pelikán Petr, Macháček Milan… 1 branka

Žlutých karet obdrželo mužstvo 8. V tomto pořadí:

 1. Pánek Adam, Macourek Marek … 2 žluté karty
 2. Svatoň Patrik, Koutný Pavel, Čureja Kristián, Zálešák Matěj … 1 žl.karta

Červenou jsme na podzim viděli jenom v divokém domácím utkání proti Archlebovu, ale hned dvakrát. Dostali ji Petr Pelikán za protesty (následně mu byla po jednání DK OFS Hodonín anulována) a Ondřej Křižka.

Aktuální pořadí v rozehrané sezóně je 9.místo (z 12-ti mužstev) ve III.třídě. To je trochu za očekáváním, ale snad se lépe podaří zápasy na jaře jako v loni a dojde ke zlepšení. Navázat mohou kluci na poslední utkání ve Vřesovicích, kde jsme jasně zvítězili a kdy domácí reportér na internetové stránky Vřesovic o našem mužstvu a jeho výkonu napsal toto: „Hosté hráli po celý zápas s nasazením, měli velmi kvalitní obranu, podporovali se mluvením na sebe i nabídkou v pohybu, hráli pro radost.“

Přeji všem, aby s fotbalem také v roce 2019 prožili co nejvíce radostí. Hráčům pevné zdraví, plno sil, velké odhodlání a spoustu pozitivního myšlení.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří fotbal v Želeticích podporujete, pomáháte mu a děláte vše proto, aby fungoval i v budoucnu.

Facebook komentáře