Archiv autora: admin

Pavel Zálešák zůstane v našich srdcích

* 7.11.1997  † 9.8.2017

Pavel Zálešák začal s fotbalem v šesti letech v přípravce TJ Sokol Želetice. Zaregistrovaný byl 22.7.2004. Začal s fotbalem ve stejnou dobu jako začala svou činnost i přípravka v Želeticích. Trenérem přípravky byl v té době František Marada. První sezónu odehrál v Nenkovicích, kde měla přípravka a žáci svůj azyl při roční rekonstrukci hřiště v Želeticích. Tam se předělávalo hřiště z hlíny na současnou trávu. To, že začala přípravka v Nenkovicích mělo pro kluky z Nenkovic velkou výhodu a v přípravce současně začalo více kluků z Nenkovic. Pavel začínal jako jeden z nejmladších více vpředu. Tehdy hrála přípravka systémem 7 + 1 na šířku půlky hřiště.  My jsme hráli systémem 3/2/1 . Později se stal po svém bratrovi obráncem, přes kterého jen málokdo prošel. Pro soupeře to bylo vždy překvapení, že se v tak nenápadném klukovi skrývá takový fotbalista, rychlý a důrazný.

Po čtyřech letech v přípravce se ihned zařadil do mužstva starších žáků v Želeticích. Mužstvo tehdy trénoval Tomáš Luskač a Lukáš Kopeček. V mužstvu hrál vždy dominantní roli. Vždy patřil k pilířům defenzivní hry mužstva. Velkou podporu cítili trenéři i ze strany rodičů, kteří vždy ochotně pomáhali s dovozem hráčů na zápasy hrané venku.

V dorosteneckém věku bohužel nemohl nastupovat za Želetice, protože dorost jsme v Želeticích neměli. Proto byl dvě sezóny na hostování v Nenkovicích, kde hrál za dorost pod trenérem Petrem Zálešákem, a jednu sezónu ve Ždánicích pod trenérem Kamilem Štipčákem. S Pavlem jsme se setkali v únoru 2015, kdy jsme hráli na UT v Kyjově přátelsky proti dorostu KOVO Ždánice. Pavel hrál v tomto zápase stopera za dorost Ždánic. I s jeho přispěním se nám dorost Ždánic nepodařilo porazit.

V sezóně 2015/2016 ještě mohl Pavel odehrát poslední rok za dorost, ale vědomi si jeho dovedností se podařilo domluvit, aby hrál již za muže. V této sezóně jsem hráli jako spolupracující s Nenkovicemi pod jejich hlavičkou jako Nenkovice B. Většinu zápasů odehrál Pavel pod vedením trenéra Petra Zálešáka v „B“ mužstvu v Želeticích, ale několikrát pomohl i v sestavě v „A“ mužstvu. Po této sezóně to Pavel zkusil rok v Nenkovicích, kde díky novému přestupovému řádu přestoupil.

foto TJ Sokol Nenkovice

K naší radosti se opět v době volného pohybu hráčů v červnu 2017 vrátil do TJ Sokol Želetice.

V přípravě na sezónu 2017/2018 vstřelil 3 branky a patřil mezi nejvýraznější posily našeho mužstva pro novou sezónu. Poslední zápas odehrál v neděli 6.8.2017, kdy přispěl k zatím poslednímu vítězství Želetic.

Většina z nás si stále nedokáže připustit, že jsme se s Pavlem pro tento svět museli rozloučit. Jeho mladý život vyhasl při tragické nehodě 9.8.2017. Navždy však zůstane ve vzpomínkách a našich srdcích.

Čest jeho památce.

Zpráva z 10.8.2017:

Včera večer při dopravní nehodě zemřel Pavel Zálešák. Smutná zpráva zasáhla všechny co jsme Pavla znali. Byl to jeden z nejhodnějších, nejpilnějších a nejtalentovanějších kluků, kteří kdy běhali po našich trávnících.

Co se přesně stalo informoval na svých stránkách Hodonínský deník.

„Pavle budeš tu s námi navždy“ „Drž nám tam ve fotbalovém nebi místo“ je nejčastější reakce kamarádů a spoluhráčů.

Celé rodině vyjadřujeme hlubokou upřímnou soustrast.